fbpx

Mermaiding – plávanie v štýle morských panien

Ocitnúť sa na moment v obľúbenej rozprávke ako hlavná hrdinka, odetá v nádherných trblietavých šupinkách končiacich elegantnou plutvou. Kurz zážitkového plávania v štýle morských panien je pre mnohé malé víly splneným snom.

Netradičná aktivita s oficiálnym názvom mermaiding je novým druhom plaveckého športu. Pochádza z Filipín, kde bola v roku 2012 založená prvá plavecká škola. Každým rokom sa teší stále väčšej obľube a teraz si ho vďaka nám môžu vyskúšať aj vaše deti.

Morske panny - Slovnaft 2019 (6 of 8)

Morské panny zažívajú pri plávaní pod hladinou morí, oceánov (a samozrejme bazénov) úžasné pocity slobody. Pri vlnení sa doslova kĺžu v harmónii s vodou, sú priateľské a hravé. Tancovanie, plávanie na jeden nádych (freediving) aj akrobatické prvky z aquabel, to všetko je súčasťou podmorského sveta našich kurzov.

Profesionálky potom plávajú pri rôznych príležitostiach, na oslavách, vo vodných akváriách, v aquaparkoch, počas prestávok pretekov, alebo pri otváraní kúpalísk. Súťažia aj v rýchlostnom plávaní s monoplutvou, freedivingu či o krásnu Miss Mermaid, pričom propagujú ekologické správanie a čistotu vodného prostredia.

Morske panny - Slovnaft 2019 (2 of 8)

Kurzy prebiehajú na plavárni Slovnaft vo Vlčom Hrdle, každý utorok od 17.00 do 18.00 a na plavárni Strednej priemyselnej školy stavebnej a geodetickej (Drieňová), každý štvrtok od 16.00 do 17.00. A hoci sa môže zdať, že tento typ športu je vyslovene dievčenský, profesionálne sa mu venuje aj mnoho mužov. Dvere máme preto otvorené aj pre všetkých zvedavých chlapcov.

Prihlásiť na sa môžete tu: Prihláška