fbpx

KORČUĽOVANIE

Keď sa povie korčuľovanie, mnohým z nás sa vybavia príjemné spomienky na detské časy. Premávať sa len tak na zamrznutom rybníku či na klzisku bola poriadna zábava. Deti túto aktivitu zbožňujú. Ak aj vy máte doma chlapca, ktorý túži stať sa slávnym hokejistom, alebo dievčatko, snívajúce o krásnych kostýmoch krasokorčuliarok, prihláste ich na kurz korčuľovania.

Korčuľovanie je skvelým základom pre väčšinu športov. Keďže dieťa sa naučí držať rovnováhu a zlepší si koordináciu, s ľahkosťou zvládne napríklad in-line korčuľovanie, lyžovanie, hokej, krasokorčuľovanie či iné pohybové aktivity, ktoré vyžadujú stabilitu. Pri tomto športe sa zapája celé telo, perfektne sa precvičujú rôzne skupiny svalov, zlepšuje sa držanie tela, ohybnosť, zvyšuje sa sila aj rýchlosť.

Okrem fyzických benefitov má korčuľovanie na ľade priaznivý vplyv aj na psychiku dieťaťa, čo je nesmierne dôležité najmä vo veku, kedy sa jeho osobnosť formuje. Pravidelný tréning zvyšuje sebavedomie, pomáha prekonávať strach, zvyšuje schopnosť sústrediť sa, pozitívne rozvíja morálno-vôľové vlastnosti a tvorivosť. Navyše poskytuje relax a istú dávku dobrodružstva, čím šport dieťa zároveň vníma ako istú formu hry.

Pri našich tréningoch kladieme maximálny dôraz na bezpečnosť a individuálne potreby každého zverenca. Výber cvičení a náročnosť prebieha podľa veku, schopností a skúseností dieťaťa. Naši tréneri disponujú dlhoročnou praxou, uvoľneným, a zároveň profesionálnym prístupom.

Korčuľovanie