fbpx

Plávanie

Plávanie je odjakživa jedným z najobľúbenejších rekreačných športov. Zlepšuje fyzickú aj psychickú kondíciu, zvyšuje obranyschopnosť a imunitu, odbúrava nadbytočné tuky a pozitívne vplýva aj na správne držanie tela. Získanie správnych návykov je dôležité najmä u detí a dospievajúcich. Predsa, čo sa v mladosti človek naučí, akoby v starobe opäť našiel.

Okrem toho, že plávanie má nespočetne veľa pozitívnych účinkov a pôsobí hydroterapeuticky, je to predovšetkým obrovská zábava. Voda jemne nadnáša a prináša z pohybu úplne iný zážitok. Hmotnosť tela je rovnomerne rozložená, v dôsledku čoho sa aj svaly namáhajú vyvážene. Dalo by sa povedať, že plávanie je akousi formou univerzálneho pohybu, ktorým precvičujete všetky svalové skupiny.

Plávanie pre deti Bratislava, plavecké kurzy Bratislava, plávanie Bratislava, plávanie deti Bratislava, plavecké kurzy pre deti Bratislava, plavecké kurzy, plavecké kurzy pre deti

Ešte stále sme vám však o plávaní neprezradili to najlepšie – môže sa mu venovať úplné každý, bez ohľadu na svoj vek či zdravotný stav pohybového aparátu. Zmierňuje bolesti chrbta a zároveň je vhodnou prevenciou pred úrazmi či poranením.

Prvý kontakt s vodou je nesmierne dôležitý. Prežitie šoku by mohlo plávanie vašim deťom znepríjemniť na veľmi dlhý čas. Pred tým, ako nám svoje ratolesti odovzdáte do rúk, zoznámte ich s vodou. Doprajte im čas, nech si na nové skupenstvo zvyknú, pochopia jeho zákonitosti a prekonajú prípadný strach. Následne skúste orientáciu vo vode bez plaveckých okuliarov a tiež vydýchnutie vzduchu. Deti tak získajú počiatočné sebavedomie a plavecký kurz zvládnu vo väčšej psychickej pohode.

Naše plavecké kurzy pre deti zakladáme na bezpečnosti a príjemnej atmosfére. Bazény disponujú rôznymi hĺbkami, vďaka čomu je aj samotná realizácia kurzu maximálne prispôsobená individuálnym potrebám každého žiaka. Dlhoročné skúsenosti našich trénerov odrážajú ich ľudský prístup, zodpovednosť a profesionálny mentoring. Okrem vašej spokojnosti je našim cieľom zvyšovanie plaveckej gramotnosti detí a mládeže. Veríme totiž, že im prinesie nové obzory, priateľstvá, vhodné návyky a zručnosť, ktorú im už nikto nikdy nezoberie.