fbpx

Plávanie

Plávanie je odjakživa jedným z najobľúbenejších rekreačných športov. Zlepšuje fyzickú aj psychickú kondíciu, zvyšuje obranyschopnosť a imunitu, odbúrava nadbytočné tuky a pozitívne vplýva na správne držanie tela. Získanie správnych návykov je dôležité najmä u detí a dospievajúcich. Predsa, čo sa v mladosti človek naučí, akoby v starobe opäť našiel.

Okrem toho, že plávanie má nespočetne veľa pozitívnych účinkov a pôsobí hydroterapeuticky, je to predovšetkým obrovská zábava. Voda jemne nadnáša a prináša z pohybu úplne iný zážitok. Hmotnosť tela je vo vode rovnomerne rozložená, v dôsledku čoho sa aj svaly namáhajú vyvážene. Dalo by sa povedať, že plávanie je akousi formou univerzálneho pohybu, ktorým precvičujete všetky svalové skupiny.

Ešte stále sme vám však o plávaní neprezradili to najlepšie: môže sa mu venovať úplné každý, bez ohľadu na svoj vek či zdravotný stav pohybového aparátu. Zmierňuje bolesti chrbta a zároveň je vhodnou prevenciou pred jeho úrazmi či poranením.

Prvý kontakt s vodou je nesmierne dôležitý. Prežitie šoku by mohlo plávanie vašim deťom znepríjemniť na veľmi dlhý čas. Pred tým, ako svoje ratolesti odovzdáte do rúk nám, zoznámte ich s vodou. Doprajte im čas, nech si na nové skupenstvo zvyknú, pochopia jeho zákonitosti a prekonajú prípadný strach. Následne skúste orientáciu vo vode bez plaveckých okuliarov a tiež vydýchnutie vzduchu. Deti tak získajú počiatočné sebaveodmie a výzvik zvládnu vo väčšej psychickej pohode.

Bezpečnosť a príjemná atmosféra sú pre naše plavecké výcviky základ. Bazény disponujú rôznymi hĺbkami, a preto je aj samotná realizácia výcviku maximálne prispôsobená individuálnym potrebám každého žiaka. Dlhoročné skúsenosti našich trénerov odrážajú ich ľudský prístup, zodpovednosť a profesionálny mentoring. Našim cieľom je, okrem vašej spokojnosti, zvyšovanie plaveckej gramotnosti detí a mádeže, o ktorej veríme, že im prinesie nové obzory, priateľstvá, vhodné návyky a zručnosť, ktorú im už nikto nikdy nezoberie.