fbpx

ŠK RELAX PREDSTAVUJE PLAVECKÉ KURZY PRE DETI

Občianske združenie ŠK Relax vzniklo z myšlienky zvýšiť plaveckú gramotnosť detí a dospelých. Veríme, že rekreačné a zdravotné plávanie predstavuje komplexný súhrn benefitov, ktoré sú pre ľudský organizmus neoceniteľné, zvlášť v dnešnej hektickej dobe so sedavým životným štýlom. Vytvorenie pozitívneho vzťahu nielen k vode, ale predovšetkým k športu samotnému, je kľúčové už v mladom veku. Aktívne návyky si so sebou človek nesie po celý život.

Plávanie prináša ľudskému organizmu nespočetné množstvo benefitov, najmä komplexné precvičenie svalstva. To zároveň prispieva k správnemu držaniu tela, rozvoju respiračného systému, podpore imunitného systému a prináša vynikajúce relaxačné účinky.

Predpokladom k využitiu spomínaných benefitov je zvládnutie správnej techniky plávania, na ktorú kladie náš športový a plavecký klub výrazný dôraz. ŠK Relax tvorí tím kvalifikovaných trénerov s dlhoročnými skúsenosťami a ľudským prístupom.

Každý plavecký tréning prebieha podľa najnovších trendov. Plavecké kurzy pre deti vedieme zábavnou a hravou formou, vďaka čomu sa z pravidelných tréningov nestane nevyhnutný koníček, ale príjemná mimoškolská aktivita. Osobité potreby a požiadavky každého zverenca a žiaka rešpektujeme na najvyššej úrovni a priebeh kurzu je preto maximálne individuálny.

Začíname s výučbou základných plaveckých spôsobov ako kraul, znak a prsia. Plávanie prebieha v troch úrovniach – prípravná etapa, základný a zdokonaľovací plavecký kurz. Žiaci sú rozdelení do rôznych skupín, podľa svojich schopností. U nás na bazéne si tak svoje miesto nájde každý, plavec aj neplavec.

V súčasnosti prebiehajú plavecké kurzy na plavárni Slovnaft a.s. – Vlčie Hrdlo, v bazéne na strednej priemyselnej škole stavebnej a geodedickej (Drieňová) a v bazéne Gymnázia Ladislava Novomeského.